Jak pierzemy

Zobacz na filmie, co przejdzie Twój dywan podczas prania w naszej profesjonalnej pralni dywanów we Wrocławiu i przekonaj się, że warto powierzyć nam swój dywan!

Co przejdzie Twój dywan?

Mierzenie i znakowanie

Zwymiarowanie dywanu, wszycie metki z oznaczeniem pralni i nr dywanu, ocena techniczna stanu dywanu, ustalenie rodzaju włókna.

Trzepanie mechaniczne

Automat Trzepiący niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy, ito. Bez dalszej konieczności czasochłonnego usuwania sierści i włosów ręcznymi metodami. W zależności od zabrudzenia dywanu czy jego struktury operator płynnie reguluje częstotliwość uderzeń i szybkość posuwu dywanu.

Pranie wstępne

Całkowite zmoczenie runa i osnowy dywanu w Automacie piorącym gdzie w 2 tys. litrów wody, oraz poprzez specjalnie zaprojektowane mieszadła wprowadzające dywany w ciągły ruch powodują całkowite rozpuszczenie brudu.

Pranie zasadnicze i płukanie

Pranie za pomocą specjalistycznej szorowarki walcowej, jednocześnie dozując i rozprowadzając odpowiednią dla danego dywanu chemie, następnie usuwane są wszystkie widoczne zaplamienia, gumy itp. Dywan spłukiwany jest wodą pod ciśnieniem wypłukując pozostałości zanieczyszczeń i chemii. Ponowne powtórzenie całego cyklu.

Wirowanie

Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów gdzie przy 1200 obr./min. Usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu. Po zakończeniu wirowania, wykonywana jest I kontrola - w wyniku której dywan przechodzi dalej lub wraca na poprzednie stanowisko - prania zasadniczego.

Suszenie

Dywan suszony jest w specjalnej suszarni w pozycji pionowej gdzie w odpowiednio dostosowanej wilgotności i cyrkulacji powietrza w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.

Obróbka końcowa

Odkurzanie odkurzaczem kolumnowym mającym na celu podniesienie i zaczesanie runa.

Sprawdzenie jakości, pakowanie

Czysty, pachnący i suchy dywan jest pakowany i gotowy do wydania lub transportu.

Chcesz zamówić pranie dywanu?

Zrób wycenę »

lub zadzwoń do nas:

514-514-824